[Nezaradené témy]
 #45366  od dkalina
 před 10 lety
Tuším, že zde asi zatím není žádný majitel tohoto telefonu, ale časem se to bude určitě někomu hodit.

Základem je port z en.miui.com (miui_h30u10_daoshen_4.3.14_bd8e12fc43_4.2.zip).
Romku jsem počeštil přes Jbart zdejším překladem a provedl pár úprav:
- smazané čínské aplikace
- úprava settings.apk (u verze daoshen v překladu nefunkční Cleaner v Optimalizaci)
- vložené aplikace MIUI Camera a ES File Explorer
- upravené menu v nastavení

Vše zatím funguje plynule a bez problémů Případné bugy sem dopíšu, popř. zkusím opravit ;) .

@Sonic1SVK - díky za rady :)

Návod na ROOT, instalaci recovery a romky:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

HiSuite s ovladači pro připojení k PC:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Balíček pro flash recovery:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

MIUI rom pro Honor 3C H30-U10 (WCDMA 2Gb ram):

4.3.14 - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
4.3.21 - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
4.3.21+ - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
4.3.21 CZ/SK - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
4.4.11 - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Gapps 4.2 ze zdejšího fóra:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Telefon budu chvíli používat, takže časem přidám zkušenosti.

4.3.14 - nefunkční se SIM kartou, která má nastavený PIN
4.3.21 - opravena chyba s PINen u SIM karty
4.3.21+ - na přání přidáno Nastavení Huawei (Stock settings), včetně MTK engineer mode
4.4.11 - CZ/SK, opraven antivirus, padá Čistič v optimalizaci

Verzi 4.4.11 je možné instalovat přes původní bez wipe (všechno nastavení a data zůstanou), ale stejně raději doporučuji předem zálohovat v CWM recovery. Po nahrání nové verze REBOOT a znova instalovat Gapps.

Známé bugy : Čistič v optimalizaci (padá v CZ i v SK), téma stále v čínštině (po vymazání dat aplikace je chvíli přeložen)
OTA aktualizace nefunguje, aktualizujte pouze přes recovery

Prodejce, u kterého jsem telefon kupoval (perfektní komunikace, mohu ho doporučit):
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Naposledy upravil(a) dkalina dne 20 Dub 2014, 22:26, celkem upraveno 7 x.
Sonic1SVK, strom, lubikem a 1 ostatní se to líbí
 #45469  od lukasek09
 před 10 lety
Dobrá práce ! Díky :)

Edit tak problém. Rom nahrána naskočí úvodní lock obrazovka a a z ní se mohu dostat jenom na foťák v případě výběru čehokoliv jiného restart telefonu.

Edit 2 Problém se vyskytuje pouze při vložené sim jinak OK - telefon bez sim je ale docela na nic :))

Edit 3 takže vyřešeno stačilo na jiném telefonu vypnout pin na simce :)
Naposledy upravil(a) lukasek09 dne 19 Bře 2014, 15:16, celkem upraveno 1 x.
 #45477  od Sonic1SVK
 před 10 lety
@lukasek09 Spravil si Wipe? Skus vypnut PIN na kartach. Niektore portovane ROmky maju s tym problem
@dkalina Ziadny problem. Rad pomozem ked viem
dkalina se to líbí
 #45481  od dkalina
 před 10 lety
Taky odzkouseno, PIN nefunguje. Vecer na to kouknu.
@Sonic1SVK : diky

EDIT: Bohuzel je to chyba portu a ne uprav, ktere jsem provadel, stahuji novy update.

Odesláno z mého H30-U10 pomocí Tapatalk
 #45530  od dkalina
 před 10 lety
Takže problém s pinem u simkarty je hlášený jako bug, ví se o tom. Wonitor, tvůrce tohoto portu by měl problém vyřešit příští týden. Jelikož je to nový port, tak aktualizace dělá jednou za dva až tři dny. Verze 4.3.16 je pořád s tímto problémem, 4.3.18 je hlášená, ale zatím není ke stažení. Jakmile bude rom bez tohoto bugu, tak ji předělám a nahodím.
Jinak budu moc rád za všechny připomínky ;) .
 #45570  od Sonic1SVK
 před 10 lety
Problém s PIN má veľa Romiek.Môžem ti pomôcť s GPS a EPO fixom,pridať Xperia T klavesnicu

Sent from my 2013023 using Tapatalk
dkalina se to líbí
 #46278  od dkalina
 před 10 lety
V úvodním příspěvku nová verze 4.3.21. Opraven bug s nefunkční SIM kartou s PINem. Aspoň zde poděkuji tvůrci původní romky, zkoušel jsem to v čínštině v jeho threadu, ale neprošlo to čínskou cenzurou ;D . Díky Wonitore
 #46443  od dkalina
 před 10 lety
4.3.21+ : přidáno Nastavení Huawei (Stocksettings)
- Nastavení displeje
- DTS přepínač
- Úložiště s Default storage location - výměna Internal storage za SD card
- MTK engineer mode
 #48002  od lubikem
 před 10 lety
Ahoj, včera mi došiel tento fón z aliexpresu tak som sa s ním hral 1 deň a ako 2 ročný zvyk z MIUI (SGS2 a MI2) som si ho dnes nainštaloval, zatial funguje všetko okrem toho antivirusu. Mal by som taku prozbičku, či by sa dala pridať aj slovenčina pri nabližšom update? Díky
 #48006  od dkalina
 před 10 lety
lubikem píše:Ahoj, včera mi došiel tento fón z aliexpresu tak som sa s ním hral 1 deň a ako 2 ročný zvyk z MIUI (SGS2 a MI2) som si ho dnes nainštaloval, zatial funguje všetko okrem toho antivirusu. Mal by som taku prozbičku, či by sa dala pridať aj slovenčina pri nabližšom update? Díky
Jasně, příští update zkusím přidat SK, už jsem ji tam jednou chtěl dát, ale ňák mi to nešlo. Dál jsem to nezkoumal, ale pokud je zájem, pustím se do toho ;) . Taky čekám na verzi, která bude lepší než 4.3.21, 4.3.28 nepřinesla nic nového (leda riziko ňákýho novýho bugu).
lubikem se to líbí
 #48072  od Sonic1SVK
 před 10 lety
Ak bude treba nieco prelozit do SK kludne napis vsak vies ze pomozem :)
lubikem, dkalina se to líbí
 #48434  od dkalina
 před 10 lety
Přidána slovenština, rom s ní je ke stažení v prvním příspěvku. Opět stačí v CWM nainstalovat romku bez wipe + reboot + gapps (zálohu v CWM doporučuji vždy). Těch pár věcí, co jsem dopřekládal oproti Jbartu zůstalo v AJ. Upravím to do příští aktualizace, doufám že v následujících dnech vychytaj bugy v 4.4.4 a budu moct nahodit ;) .
Sonic1SVK, strom, lubikem a 1 ostatní se to líbí
 #49636  od dkalina
 před 10 lety
lubikem píše:Ako som videl changelog z dnesnej verzie, oplatilo by sa urobit Romku, keď už konečne opravili Antivirus a preklad Theme manager.

Sent from Mi2
Neboj se, taky jsem nato koukal. Vyzkousim ji a uvidime.

Huawei Honor 3C WCDMA
 #50047  od dkalina
 před 10 lety
Přidána nová verze 4.4.11.
Antivirus je opraven, ale opět je v českém i slovenském překladu nefunkční Čistič v Optimalizaci. Po pádu aplikace prosím o odeslání chybové hlášky MIUI, už jednou to Wonitor opravil, ale jelikož se tento problém u CN a EN verze nevyskytuje, tak se mu to musí asi připomenout ;) . Témata jsou pořád v čínštině, pomůže pouze vymazat data aplikace a pak je to na chvíli přeložené. Opravu překladu témat pro oficiálně podporované telefony je asi v režiji xiaomi.eu týmu.
Přeloženo je pár věcí navíc, kde byla čeština, je teď i slovenština. StockSettings (Nastavení Nubia) překládat nebudu.
Nastavení displeje : tam je použitelné pouze Color temperature, zbytek je duplicitní
DTS : není potřeba překládat
Úložiště : opět vše je duplicitní s nastavením telefonu, je tam jenom kvůli Default storage location (nezkoušel jsem)
MTK engineer mode : přidáno na přání, kvůli nastavení hlasitějšímu výstupu na sluchátka
lubikem se to líbí
 #51398  od Tamarlen
 před 10 lety
Zdravím.
Měl bych tři otázky. Ještě jsem nezkusil poslední verzi, zajímalo by mě, jestli se podařilo přeložit v lockscreenu datum do podoby bez "rozlitého čaje"? Pak bych potřeboval poradit ohledně notifikační lišty. Při stáhnuté liště se v levém horním rohu zobrazují oba operátoři, ale první (T-Mobile) se mi ukazuje jako 23001. Dá se toto nějak změnit nebo úplně odebrat zobrazení operátorů? Ne pouze prázdné pole, protože čára | mezi operátory se zobrazuje stále. Poslední dotaz je ohledně příchozího hovoru. Stává se Vám někdy, že se příchozí hovor zobrazí pouze v notifikační liště a telefon zůstane zamknutý? Musím tedy odemknout, stáhnout lištu, otevřít hovor a přijmout hovor. Mnohokrát děkuji za každou radu.
 #51402  od Sonic1SVK
 před 10 lety
Lockscreen a datum v Cinstine je problem temy. So standartnou temou by nemal byt problem. Ak to @dkalina nevyriesi, staci napisat dam vam lockscreen z REDMI. Namiesto nazvu operatora si mozes dat medzeru. Kod operatora 23001 , mozem poslat .xml kde su vsetci operatori. Tu poslednu chybu robi proximity senzor. v mojej ROMke je to uz skoro na 100% opravene.
@dkalina Keby nieco PM, vsak vies ze pomozem
 #51522  od lubikem
 před 10 lety
Bolo by super keby ste dali prsty dokopy a vytvorili 100% fungujúcu romku. Ten problem s tým lockscreenom mam aj ja, ale nahradil som ho iným , operator mi naskakuje len keď som v roamingu. Inak som spokojny a toto su naozaj maličkosti ktoré mi až tak nevadia.

Sent from Huawei Honor 3C using MIUI
Naposledy upravil(a) lubikem dne 20 Dub 2014, 14:11, celkem upraveno 2 x.
 #51529  od Sonic1SVK
 před 10 lety
Momentalne dokoncujem mojo ROMkou S OTA. Takze prace nad hlavu. S @dkalina spolupracujeme dlhodobo . No je tazke byt DEV vlastnej ROMky , prekladatelom, testerom a kompilatorom v jednej osobe. Sice mam uz trochu pomoct no aj tak ma to stoji casu .Vy to mate lahsie, lebo na toto vychadzaju aktualizacie. Ja si to musim naportovat sam ako ...
Rozbalit do /system/etc a restart
(47.72 KiB) Staženo 468 x
Prida vam to list operatorov
Pepiček se to líbí

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat