[HM2013022-TD, HM2013023-WCDMA]

Dalsia ROM by mala byt ?

1. MIUI V6
34
71%
2. AOSP
14
29%
 #74152  od Sonic1SVK
 před 9 lety
REDMI Unique 3.1 first relase
ROMka je aktualizovaná na verziu 3.1 (nepíše to v info o telefóne, je to zbytočné, aspoň vidíte MIUI 4.7.19)

1. MIUI aktualizované na verziu 4.7.x a vyššie. Nedá sa presne povedať aká verzia lebo to číslujú ináč a vzhľadom na to že nie sú žiadne týždenné Multi jazykové aktualizácie na REDMI musel som použiť viacerom ROMiek s rozličnými verziami. Zatiaľ je to táky MIX 4.7.11 , 4.7.18 a 4.7.21 so Stable 16. Tak či tak od Stable 16 je úplne čerstvá, aplikácie nemajú viac ako 2 týždne [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
2. Plná Dual SIM podpora (3G na oboch kartách)
3. Pridaná Android L klávesnica
4. Aktualizovaný Hosts ku 07/2014
5. Preložené Stock Setings (zatiaľ iba v SK , CZ ma môj SK preklad) - v SK Továrenské nastavenia
6. Upravené menu Nastavenia (zatiaľ bez USB pripojenia)
Celé menu sa ešte bude upravovať, chýba tam veľa prekladov
7. ROMka používa svoj vlastný script (V 6 Super Charger je už minulosť)
8. Všetky predinštalované aplikácie sa dajú zmazať ( okrem WSM, Mi Tool a Xiaomi Generátor, ES FIle)
9. Nový dizajn, ploche tlačidlá a menu ako Android L (bude v ďalšej ROMke snáď - kedď sa mi podari odstránit pár bugov )
10. PIN kód funguje na oboch kartách, takže žiadne problémy s PIN kódom a Zamykacou obrazovkou
11. Pridané úplne všetky jazyky okrem ruštiny a ukrajinčiny (majú vlastný dialer s azbukou robí to paseku)
Jazyky ktoré v Stable nenájdete (DE,CH,PT-Br, Vietnam-čina, Holandčina atď.)
Niektoré majú už stopnuté preklady, takže za chybneépreklady neručím
12. Pridaný USB Model switch
13. Prepracovaný updater-script s autoreštartom
14. EMAIL je starší zo Stable 16 preložený

ROMka je spôsobilá denného používania, Ak si odmyslíte sem - tam chýbajúce preklady alebo preklad v angličtine. Viac ako 98% ROMky je preložených. Väčšina chýbajúcich prekladov a systémových hlásení sa opraví prekladom 2 - 3 súborov.
ROMky použité ako zdroje APK
xiaomi.eu_multi_P188F07_4.7.11_jb-4.2 a xiaomi.eu_multi_NX403A_4.7.11_jb-4.2

Known Bugs- známe chyby - a vysvetlenie čo a prečo :

- Sem tam niekde na vás vybehne angličtina. Chýbajú preklady v menu Nastavenia - Settings.apk
- MIUI počasie nemá ikonu na ploche a je to taký mix prekladu a angličtiny ale konečne funguje pridávanie miest ručne.
- Kalendár na ploche nemá ikonu ináč je plne funkčný s novými POP UP notifikácia-mi. Fakt netuším prečo, zrejme nejaká zmena vo frameworku a nestačí len APK prekopírovať a nastaviť práva
- Stock Settings aka Továrenské nastavenia majú nejaké preklepy a jeden menší bug, obe kamery sú označené ako Hongmi. Netuším prečo, v originále je to tiež tak. Opravím ked zistím ako to prepínanie funguje.
- Prehliadač je najnovší no bohužiaľ nemá blokovanie reklám. Neide to na túto verziu Androidu.
- LIBsec ma zle nastavené rozlíšenie (namiesto xHDPI je tam asi HDPI) takže logo je orezané ale všetko funguje.
- notifikácie sú niektoré v angličtine
-MMS mod zatiaľ nie je integrovaný. Nenašiel som APK ktoré by išlo
- OTA podpora nie je integrovaná, zatiaľ je to úplne zbytočné kedže sa ešte bude asi dosť vecí meniť
Prosim reportujte mi chybajuce preklady, bud slovne alebo este lepsie screenshotom aby som vedel co presne prelozit. Teda co hladat a pouzit preklady z githubu.

ROMka dost narastla ma cca 429 MB. Dan za vsetky jazyky. Snazil som sa zmazat vsetky CN aplikacie. Ostali snad len Okuliare - Night mode.
Aplikacia na zmrazenie aplikacii je v anglictine (aspon zatial ) :)

Download 429 MB

Linky docasne zmazane

Zatial ROMka nie je finálna verzia, ešte sa bude na nej postupne pracovať. No už TWRP , J bart, Factory a flash nemôžem ani vidiet :'( Už mám toho zase po krk
Naposledy upravil(a) Sonic1SVK dne 25 Čer 2014, 21:00, celkem upraveno 3 x.
Jardel2014, caklik se to líbí
 #74210  od Bullitt
 před 9 lety
To zní jako nabídka cukrárny pro malé dítě a těch pár chybek se při toliko sladkostech úplně ztratí. Dík za takovou práci, už se nemůžu dočkat!! :)
 #74287  od Sonic1SVK
 před 9 lety
@patolog1964 Dobry postreh. Dnes mam naozaj meniny. Dakujem
Uz neviek kolky krat Factory a flash. Musim poriesit tie dva - tri posledne bugy.
 #74305  od Sonic1SVK
 před 9 lety
98% hotovo. Este FM radio ,zbavit sa jednej CN aplikacie a poriesit jedno FC.

FC vyriesene. Este sa zbavit tych Cn aplikacii a posledne Wipe and test.

Hotovo.Nahraté na server

Zatiaľ je iba jedna ROMka tá novšia so všetkými vlastnosťami ktoré sú v changelogu. Druhá verzia s flat dizajnom ala Android L je zatiaľ zmrazená. Je tam pár nelogických bugov ako preložené APK ktoré idú vo vypustenej ROMke v tejto neidú alebo sú v angličtine. Táto novšia verzia je lepšie preložená a menej bugov v preklade. Ten Android L flat style je zvláštny na REDMI. V prípade záujmu upnem, no treba mat plnú zálohu.
Preklady tak ako ich budete vidiet mi tvalo cca 1 den, dekomprimovat kazde jedno APK rucne do neho zo Stable 16 vlozit preklady takze cca 70 - 100 suborov rucne. Raz som sa pomylil takze znova.

ROMka pridaná na prvú stranu, 3.0.1 ide do archívu.

EDIT: BUG s prehliadacom hadze FC
Zatial ROMku nestahujte. S Rootom to fixujeme
caklik se to líbí
 #74479  od Sonic1SVK
 před 9 lety
ROMka ide. Treba Factory. len je tam par bugov co musime odstranit. Pada prehliadac, Root zistil ze idu jadra na 1,5 GHz stale, nejaka chyba v grafike. Treba proste este par dni na opravy. No aspon to niekto uz testoval okrem mna.

S Rootom opravujeme co sa da. Vyzera to tak ze Android L verzia bude asi skor [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Kto ma zaujem o BETA Test Android L verzie PM me. Zaloha svojej ROMky nutna.

Nefunguje Cistic - dal som tam Cleaner

S Rootom dokoncujeme ROMku. Snad v noci zalebo zajtra bude ku stiahnutiu . Rootovi sa podarilo vytiahnut nieco cez 17k v Antutu [SMILING FACE WITH SMILING EYES] [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Root opravil chybajuce ikony snad ( pocasie a kalendar) , este musime prist na to preco neide robit screenshoty.

Screenshoty sa nam zatial nepodarilo vyriesit. Prinajhorsom pohladam nejaku funkcnu APP na Google Play a dam na nu link.

Kalendar aj LIBsec opraveny. GPS 9/11 presnost 3m. Cas jedna cigareta na balkone ;)

Mozte si pozriet bugy a To - Do list

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Root opravil Cleaner a pridal USb pripojenie. No ROMka ma este tolko bugov ze kedy a ci vobec bude pustena je otazne.
CN tu ROMku spravili na 3G velku pamat ako oni tomu hovoria. Lenze pokym nepreformatujeme systemove patricii neide ukladat Fotky , neide Galeria (teda ide ale nenajde nic na karte priamo, iba rucne) Fotoaparat neuklada fotky. Ta prva verzia sa prehrieva a pada tam prehliadac. Najnovsi port ide v pohode v CN, anglictine no neide prelozit. Telefon skonci v bootloope (zrejme preto lebo je tam SD card swap)

Najnovsie info: Vacsina bugov je uz opravena. okrem prehliadaca - dali sme tam alternativu. Zajtra skusime poriesit taktovanie CPU lebo ide stale od cca 490 a 1500 stale na jedno- dve jadra. Potom este poriesime optimalizaciu RAM. Vsetky funkcie ktore nesli - screenshoty, Galeria, Hudba, Cleaner su uz fixnute. Root sa skamaratil so Smali pri opravovani Cistica. Patchnuty host zatial nevosiel do ROMky. Tych dalsich 6 jazykov si zobralo asi svoju dan.
Zatial sa mozte pokochat flat dizajnom. Na zivo to vyzera o hodne lepsie ;)
caklik se to líbí
 #75000  od Mr.RooT
 před 9 lety
zavinac.eu píše:Vypada to jako omalovanky... :-( Asi jsem konzerva, ale nejvic se mi libi standard téma minulých verzí.
Pokud budes chtit, tak ti udelam flashable zip, ktery ti vrati defaultni design ;)
Bullitt se to líbí
 #75022  od Sonic1SVK
 před 9 lety
Dokoncujeme ROMku. Doprekladal som Phone.apk takze 99% nastaveni vratane 3G sluzieb je prelozenych v oboch jazykoch. Este skusame opravit animaciu Cistica aby to nebolo uplne mimo a je jeden chybajuci preklad v Stopkach. je to nejaky obrazok, zrejme to bude niekde v teme. Su to skor kozmeticke upravy

Opravene pocasie a preklad kamery.
Ak sa podari budeme mat pre vas jedno velke prekvapenie ;)

ROMka hotova. Uploaduje sa [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Hotovo. Týždňová práca s @Mr.RooT . Môžte veselo ťahať
 #75130  od Mr.RooT
 před 9 lety
Tak jste se dockali [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Redmi Unique 3.1.1
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
https://mega.co.nz/#!iAU1HbDI!8EaEPWM8bF8cQNhz4HjkrjcUiDT9KHdsqs6pjXWBByw
Patch #1

- Opravuje nefunkcni YellowPages.apk preklad
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
https://mega.co.nz/#!mUFj1IpR!MdxhMK2bmPXM4niJzw_GVv0k97tcb_sysfiBXANb7H0
To-do list alias buglist muzete najit zde:
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
https://docs.google.com/document/d/1NDt1kGHz4HLhj1S98NHGayl9gxWWHaODK9KHF_bAOxs/edit
Pokud se vam nelibi novy flat design a chcete klasicky MIUI design, muzete ho mit zpatky. Staci flashnout tento zip (zadny wipe neni treba):
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
https://mega.co.nz/#!vYs1XS7K!UG_A49mWmTskDjfKdEbvkGWDP-LzpiDo_aok56b6fQY
A pokud byste chteli zase zpatky flat design, staci flashnout tento zip (opet neni treba zadny wipe):
Kód: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
https://mega.co.nz/#!3VsX2KyY!T2DJklNkrXLknJbe3BXsN_GRq1G-l54DUahJn6Q4KSk
Naposledy upravil(a) Mr.RooT dne 28 Čer 2014, 20:54, celkem upraveno 3 x.
Sonic1SVK, patolog1964, MirecPB a 2 ostatní se to líbí
 #75160  od Sonic1SVK
 před 9 lety
Este vydame jeden mensi opravny balicek. Nic podstatne .

Akurat taham TD verziu. Pre nas nepodstatne ale na en.miui.com pre nich Ano.
 #75180  od Sonic1SVK
 před 9 lety
Treba Factory. To tam dopisem -zase . Proste bez toho to neide. Ostane vysiet. Tie verzie su od Stable 16 tak rozdielne ze to telefon bez factory nerozchodi.
Pripadne dopadnete tak ako ja vcera ze som musel zmazat skoro celu kartu. Hoci ine romky mi nainstalovalo. Uz som to vcera zdal, furt bootloop. No ten posledny mohol byt Rootovov ROMkou kedze dal do -System-apk J bart zazipovany [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
 #75184  od Mr.RooT
 před 9 lety
robsik píše:jak se prosím dostanu do recovery. Vždy jsem to daval přes instalaci. Teď když se nedostanu do systému nevím :-[
Drz tlacitko power a vol - tak dlouho dokud neuvidis bily napis.. A uz se rid podle vypsanych instrukci.
 #75210  od Sonic1SVK
 před 9 lety
Si ho zkalibrujes. Daval som sem navod. Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
  • 1
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • 186

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat